Závody – Polsko 2001

Na jedné z březnových clubových porad přinesl jeden z členů březnovou “ Kaprománii “ ve které jseme se dočetli o pořádání mezinárodních závodů dvojic v lovu kaprů v délce 96 hodin nepřetržitě.Ty to závody nás zaujaly neboď se takových akcí zúčastnujeme pravidelně a tato se svým rozsahem vymykala běžným závodům i rybářského řádu, platícímu v ČR. Proto jsme o této výjmečné možnosti začali vážně uvažovat. Po nezbytných telefonátech a vyřízení potřebných formalit, za pomoci přítele rybáře Jardy Kořeného, byly přihlášeny dva týmy Fischstar clubu Kalrovy Vary.

Team č. 1 ve složení : Petr Tóth , Josef Panocha

Team č. 2 ve složení Josef Lexa , Karel Voves

Fischstar club byl založen jako club příznivců lovu ryb, recese a dobrého jídla, se zaměřením na rybářskou všestranost a účast na rybářských závodech, pořádaných u nás i v zahraničí. V průběhu let jsme dosáhli předních umístnění na závodech po celé republice a dobře reprezentovali i v zahraničí. Například čistý “ hatrick „ člena cklubu na mezinárodních závodech o pohár města Selbu v NSR v letech 1995- 97 , kdy se tento umístnil 3x po sobě na 1. místě. Naši členové se mohou pochlubit i vybornými rybářskými úspěchy na domácích i mezinárodních vodách, vlastníme několik zlatých, stříbrných i bronzových odznaků Českého rybářského svazu, za trofejní ryby.

Po nezbytné přípravě , podporováni firmami CARP Aktual N+N, která nám zhotovila boilies  a BUNDEGA s.r.o , která nám připravila krmení, jsme dne 20.5.2001 ve večerních hodinách vyrazili obtěžkáni dvěma capingovými přívesy a loděmi s veškerým příslušenstvím a bižiterií na lov kaprů na 800 ha pískovnu Mietkov u Wroclavi. Cesta proběhla bez vetších potíží a ve večerních hodinách jsme dorazili dle zaslaného plánku nasportovní hřiště poblíž jezera. Druhý den proběhla ragistrace včetně administrativních formalit  a nezbytné přivítání se  známými kaprařskými teami. Dne 22.5.2001 v 9.00 hodin v tělocvičně místní školy, její ředitel vylosoval pořadí kapitánů a tito si vylosovali sektor a číslo lovného místa. Ve 13 hodin byl závod zahájen. Vzhledem ke zprávám o zarybněnosti a optimálním podmínkám, jsme očekávali dobré až vynikající braní kaprů. Opak byl pravdou!!! Po 48 hodinách lovu bylo uloveno pouze několik ryb a drtivá většina teamu včetně nás  nezaznamenala ani záběr. Deprimujicí bylo vzláště, když mezi závodníky občas prošel domorodý rybář, který v síťovce odnášel dva větší šupináče ulovené v přítoku nádrže v travách a rákosí při jejich tření.Po dalších 24 hodinách a vyzkoušení všeho možného i nemožného byla nalada v teamu na bodu mrazu. V sobotu v 8. hodin – 5 hodin před koncem závodu se ozval kýžený zvuk Píííííííííííííííííííííí na který jsme čekali 4 dny  Ulovili jsme kapra o váze 6 kg a zařadili se tak mezi šťastlivce, kterým se podařilo ulovit rybu. Tato nám zajistila 9. místo v celkovém pořadí, když zvítězil konkurenční team z Chomutova. Závody proběhli v duchu dobré organizace a fair play. Snad termín mohli pořadatelé zvolit v podzimních měsicích, kdy by byly ryby rozjeté po celém jezeře a počet úspěšných teamu by byl větší.