Okoun Cup

Pro členy clubu tady máme další významnou soutěž z naší kuchyně, OKOUN CUP  proto že umíme chytat i dravce. Jsme rybáři co umí všechno, někteří i vařit. Ta to soutěž je vždy organizovaná v první polovině listopadu, revír je určen na schůzi clubu. Jezdíme na Orlík, Jesenici, Skalku, Nechranici, Březovou a další revíry. Ve zkratce historie našeho okoun cupu a vítězů.

První okoun cup byl pořádán v roce 1998 na Orlíku v Štědroníně, obsadili jsme několik chat a připravili jako vždy večerní program. Na večeři jsme jeli do hospody v pivovaru. Ceny se pohybolaly na velmi vysokém horském stupni. Ale co jedeme jednou za rok tak se trošku uzkromníme. Večer se pokračuje na chatce a jak říká Milhaus i rána jsou zde tichá. První vítěz který si zaslouží mít zde zmíňku o svém dokonalém vítěztví je Miloslav Machatý, to to zopakoval 3x po sobě a říkal si  “ Pán okounů „ Po několika letech měníme revír a přesouváme se na Jesenici tam se taky chytají velmi pěkný okuni, po zdárných letech jsme se opět přesunuli na naší vodu a to Březovou jinak Teplá II. A tam se teprve ukázalo kdo umí chytat. Při tom to lovu se používali třpytky, voblery, marmyšky a různé tvistery. Dále musím říci že během závodů se chytili nejen okouni ale i štiky a velmi pěkné, candati se taky povedli k tomu se spletl i nějaký pstruh. Je to velmi prestižní závod cenu bere jen vítěz.

Okoun Cup 2011-12-11  Březová se jeví jako dobrá voda na okouny, jdou tady lépe jak na Orlíku. Ráno jsme se sešli na parkovišti řekli parvidla a vyšli na lov okounů. Byla kosa jako sviňa -4 C° ale měli jsme čajíček i kávičku v termoskách. lov probíhal urputný byli borci co nechytli nic, okouni v průměru 28 cm – nej byl 31cm a nejmenší 24 cm celkem se chytlo 14 ks okounů. Vítězem se stal náš pepanáhoda-J.Lexa Další info v Závody 2011

Okoun cup 17.11.2012 který se konal na Hracholuskách a ubytování bylo v penzionu Růže. Počasí bylo velmi dobré a na okouny jak dělané. Večer jsme popili a pojedli, ráno jsme vstali a šli po okounech. Bylo to nějaké slabé okouni vůbec nespolupracovali. Jedinýho chytil Martin Raisu a stal se vítězem roku 2012. Anulování nebylo vyvoláno protože ostatní byli na druhém místě.

Okoun cap 16.11.2013 Hracholusky po velkém úspěchu jsme uspořádali okoun cap na Hráchách ubytování v kempu kde se o nás postarali naše kuchařky Fanda a maruška. Večer pohoda popití, papání a spinkání. První okoun cap který se konal jen z lodí a bylo to super. Po dlouhé době z opakoval náš pan okounu Míla  úspěch a s obrovským úspěchem nenechal na pochybách kdo je panem OKOUNŮ.

Okoun cap 2013

Byl to první velký závod našeho clubu, který se konal je na lodích a proto byl nazván jako První námořní bitva FISCHSTARCLUBU. Ubytovali jsme se a šli na obvyklou zábavu našeho clubu a to je žranice a opijáda. Večer proběhl ve sportovním duchu, hráli jsme stolní kopanou, kulečník, karty a automaty… Ráno jsme vypluli a naše lodě se rozjely po celé přehradě nejlepší okouníkem byl kdysi pan okounů Míla Machatý chytil skoro 2m okounu, titul je v dobrých rukou.

Milhouse MacFly – komentář

Děkuji panu prezidentovi za uznání a trochu si ohřeji polívčičku.

Sdílel jsem loď s mým dlouholetým kolegou a členem našeho FlyTeamu Martinem RedFlayem. Oba jednoznačně muškaři a vláčkaři tělem i duší. Již před příjezdem na Hracholusky jsem se rouhal, že jsme jednoznačně adepti na vítězství a že nemáme konkurenci. Přesto mi Martin zakázal JAKÉKOLI sázky. V průběhu večera jsem to však nevydržel a před plénem našeho klubu vyhlásil, že zítřek je ve znamení návratu Pána Okounů!!!! Myslel jsem samozřejmě sebe! S přibývajícím počtem vypitého alkoholu, jsem se chystal na lůžko, když mne naše „Maruška“ vytáhla, že musím zazpívat kolegům Kleinovcům na dobrou noc. Můj odpor překonal až 200 korunovou bankovkou, přilepenou slinou na mé lysé čelo! Zapěl jsem svou ódu Princi můj maličký spi a chystal se k odchodu. V tom mi zabránil kolega Klein s tím, že jsem chvástal a že si se mnou zítra vytře jistý vylučovací orgán. To mne namíchlo. Já jsem člověk přívětivý! Ovšem do doby dokud mne někdo nenamíchne! A to se Jirkovi povedlo dokonale. Jeho slova : „srabe vsaď litr nebo nejsi chlap“ padla na úrodnou půdu! Zoufalý výkřik kolegy Martina : MILHOUSE NE!!!!! splynul v mohutné plácnutí stvrzené sázky. Ráno těsně po probuzení, kdy ještě doznívaly dojmy z večera jsem jen letmo prohodil k Martinovi : „stejně to vyhraju! Ale ze začátku mi budeš dělat velké problémy. A s těmito slovy jsme nastrojili loď a v 7.00 vypluli na hladinu hracholuské přehrady…..

A bylo 8:00 Martin okouna a já bez ryby….

A bylo 9:00 Martin 3 okouny a já bez ryby…    a v tom telefonát – Klainovci mají po 3 okounech   a Milhouse byl menší a menší

A bylo 10:00 Martin 4 Okouny a já bez ryby a již jsem si začínal dobrovolně mýt hlavu. Víš Martine, já tě měl poslechnout, já se neměl sázet… teď to proserem a zrovna s Kleinovcema…..   ááááách jo    a ještě ke všemu volá moje paní – vysvětluji situaci a odpovědí mi bylo jen Á Milhouse byl opět velkohubý.   Musel jsem jí dát za pravdu….. byl jsem zoufalý. Marmyšky, žížaly, rousnice, gumy, voblery – nic nefungovalo!

A pak jsme vyzkoušeli takovou hezkou zátoku. Zaparkoval jsem loď asi tak doprostřed a flákl tam smáčka. To lehké ťuknutí mne přivedlo k extázi. Na první záběr pěkný okoun a za ním pár dalších! A chytali jsme oba! Vesta mě začala škrtit, to jak mi rostly křídla. Však pořád tu byli ještě Kleinovci, o kterých jsme neměli zprávy a kteří byli naší hrozbou. Ale nevzdávali jsme se a chytali až se nám od prutů kouřilo. Již jsme neřešili, kdo z nás dvou je lepší jen jsme chtěli aby náš team vyhrál. A jak to vše milé děti dopadlo?

Zazvonil zvonec a při vyhlašování jsme zjistili, že o úspěchu Kleinovců to byla dezinformace a my jsme byly jednoznačně nejúspěšnější loď. A teď již jen rozhodnutí mezi námi dvěma. Nakonec jeden podmírový okoun v Martinově vezírku rozhodl o vítězství staronového Pána Okounů Milhouse po 13 letech.

A Jiří Klein? Počastoval mne koňským hltem skvělé meruňkovice s medem, podal ruku a řekl tu náááádhernou větu : Milhouse, byli jste lepší! Flašku dodáme.

Bože jek je ten svět krásný!

S úctou Milhouse MacFly Pán Okounů

Tady vítězové Okoun Cupu.

1998 -1999 -2000 – Machatý Miloslav – Orlík
2001 Panocha Josef – Orlík
2002 Lexa Josef -Orlík
2003 -2004 Mlčoch Stanislav – Jesenice
2005 Broft Vladimír – Březová
2006 Majoroš Vojtěch – Březová
2007-2009 Klíma Josef – Březová
2008 Pro nezájem zrušeno ?!?!
2010 Přišli mrazy že vše zamrzlo
2011 Lexa Josef – Březová
2012 Rais Martin – Hracholusky
2013 Machatý Miloslav – Hracholusky
2014Šlechta David – Hracholusky