Rybyáda – Historie pochodu

Zima a sníh

Jsou vánoční svátky jsme přejedený a pohybu máme velice ba dokonce hodně málo,ležíme u televize a koukáme na pohádky,neustále něco zakusujeme. Něco pro zdravý, máme tady závěr roku a proto jdeme krásnou procházku okolo řeky a to z Lokte n/ Ohří směr K.Vary – Doubí. Je to nová tradice clubu kterou se snažíme udržet co nejdéle protože někteří členové nechodí nebo jdou jednou za 5 let. Tradičně od založení chodí Vojta,Bambus,Jirka,Franta,Jiřka,Josef L. a Klimoška ostatní chodí jen sporadicky.Trasa je velmi pěkná jelikož se jde krásným údolím Ohře kde jsou opravdu pěkná místa, cesta je upravená protože je vedená jako cyklostezka.Na konci cesty jsou Svatošské skály a lanový most přes řeku.Tam se nachází restaurace svatošské zátiší kde naše zastávka trvá několik minut,dáme oběd,pivko a nějaké alkohol na posilnění.

Vždy když se vyjde směrem na Doubí je stanoveno nějaké pravidlo – kdo chytí rybu ten platí panáka v hospodě. Náš Ondra na začátku pochodu zkusil nový echolot jako střelmistr hodil nějaký dělobum do vody, ryb jako máku. Pepča si chytil omráčenýho tlouště a šampus ho  v hospodě neminul.Dali jsme oběd a popili jsme Ondra na servírku v jídle vytasil nějakýho červa a nadával jako sviňa,kde je kuchař ten prďola. Ten když viděl pruty v rohu tak odešel se slovy volové.

Po každé se na pochodu odehrávají nějaké nezapomenutelné chvilky tak jen ve stručnosti jsem hodim nějaké pro vedění. Náš Ondra je znám svými vtipy ale jsou trošku sprosté no (kurevsky sprosté) před vstupem do hospody se sázíme  kdy bude prázdno a budeme tam jenom mi. Sedíme jíme, popíjíme a Ondra začíná –  je to nový rekord za 35 minut jsou všichni pryč. Občas se trochu zdržíme tak do tmy je to pochod od rána 9 h. a končíme za večera tak i v 21h.

Loučení s vodou bylo vždy něco navíc co se na konci roku povedlo. Srandy se užilo vždy hodně a to jak na úkor nás nebo jiných. Byli ale i špatný konce to prezidet Já II. (Petr T.) Zrušil pochod kvuli velké zimě a sněhu, něktří ale přesto šli.Byla pěkná zima ,hodně sněhu k tomu -18 C° Bylo to potom super na cestu si vzali butilky slivky a Pepča jeho Jacka. Bambus táhl svého malého Pepču,který na závěr v hospodě nechtěl palačinku proto že mují nezamotali ale jen přeložili. Šli Vojta,Fanda,Jirka s Jiřkou,Bambusovci a Lexa. Šli jsme pomaloučku ve srubu jsme dali svačinu jak říkám slivovička chlazená,čaj teplý a na čerstvem vzduchu nám chutnalo.Snad příště půjdou i ostatní.

Na pochod zvaný rybyáda chodíme už dlouhých 14let a je to na konci roku příjemná procházka proto že naše bříška jsou neustále během vánočních svátku doplňována nějakýma dobrotama. A proto hurá na pochod “ Rybyády „

2012 Jdeme na pochod z Lokte směrem na Vary a je nás opravdu hodně nějak se nepodařilo sjednotit datum. Na pochod šli jen prezident a tajemnik Pepa s Hankou. Prošli jsme celý úsek a potom si dali oběd a popřáli si k novému roku a šli domu. tady pár fotek z cesty.

2013 – Pochod rybyádi se koná 28.12.2013 je to sobota a jdeme z Lokte do Doubí u K.Varu sraz 9.00 hodin v Lokti u mostu.Šli pouze nadšenci Vojta, Pepa, Zikmund, Fanda a Klimoškové. Šli jsme volným tempem a sem tam jsme kybycovali těm co se snažili něco chytit. Byla pohoda kterou Fanda nařídil na nosit dřevo udělat oheň a on dodá něco co jsme dlouho neměli, spestřil nám to tím že jsme si opekli buřty. Potom se na bumbali v restauraci ve Svatoškách a přesunuli se do evropáku na oběd. Ostatním děkujeme za ignoraci.

2014 –  Pochod naší rybyády se konal 28.12.2014 Jelikož naší členové jsou líní jako veš tak jen skalní jedinci clubu šli na pochod jako na rodiný výlet, vzali své polovičky a vnoučata. Vyšli jsme  v 10 hod. směr Doubí a byla sranda a na to že mrzlo bylo -4C° tak děti věkové kategorie 4 – 5 let byli skvělí.Pro ostatní členy měli byste se zamyslet nad sebou!!!

2015 – 27.12.2015 jsme šli RYBYÁDU ze Svatošek do Lokte v hojném počtu a to 17ks trasa dlouhá 7,5 km se šla skoro 3 hodiny. Nejmladší šlapák byla Nelinka 3 roky šla perfekt, v polovině cesty v altánku svačinka a pokračování na Loket. V restauraci dobrý oběd a procházka po Lokti zakončená na nádraží jízdou vlakem domů na Karlovy Vary. Byl to krásný výlet všem děkuje prezídium clubu.

2016  –  30.12.2016 Šli jen ti největší odvážlivci, bylo nás poskromnu, šlo se směrem na Loket a bylo určeno že se jede domů zase vláčkem. Ve fotogalerii jsou fotky s naší velmi pěkné procházky. Na cestě jsme potkali našeho bývaleho člena Karla @ číčra.Příští rok to bude 20tý ročník tak snad nás bude hodně………